• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Czy warto studiować?
#1
Tak się właśnie zastanawiam, czy w ogóle warto jest studiować. Pytam dlatego, iż w wielu przypadkach szkoła daje tylko papier i nic więcej, żadnego praktycznego przygotowania do zawodu. Skoro tak jest to czy jest sens wydawać kasę na coś, co poza papierkiem nie daje nam żadnej korzyści?
praca mińsk mazowiecki
[url=http://www.pracuj.pl/praca/andrych%C3%B3w;wp][/url]
Odpowiedz
Tata, a Marcin powiedział, że..
#2
Szkoła to nie tylko papier, zawsze z tego jakąś wiedzę wyniesiesz, która może się przydać w najmniej oczekiwanym momencie. Z drugiej strony, już na etapie wyboru uczelni należy zastanowić się, co mi da ukończenie takiego kierunku. Jeżeli nic to nie ma sensu się w to bawić.
Odpowiedz
#3
Jak ktoś wybiera "sztukę dla sztuki" to być może ma papier z którym nic nie może zrobić. Jeśli jednak wybiera kierunek modny, tak jak na przykład ostatnio Bezpieczeństwo Wewnętrzne na powiedzmy Polskim Uniwersytecie Wirtualnym https://www.puw.pl/pl wtedy ma gwarancję, że jeśli się tylko do studiów przyłoży z pewnością dobrą pracę otrzyma. Jedna ze specjalności Zarządzanie kryzysowe - absolwent posiada specjalistyczną wiedzę z zakresu koncepcji bezpieczeństwa wewnętrznego w odniesieniu do współczesnych zagrożeń oraz o prawnych podstawach i organizacji systemu zarządzania kryzysowego. Mnie to kręci, a Was?
Odpowiedz
#4
Jako osoba, która ukończyłam studia rok temu uważam, że naprawdę warto iść na studia pod warunkiem, że wybieramy jakiś kierunek z pasji a wiedzę chłoniemy z czystej ciekawości jak gąbka. Pójście na studia bo są modne lub są przymusem, jest totalnie bez sensu. Warto także wziąć pod uwagę rynek pracy oraz reformę edukacji przy wyborze odpowiedniego kierunku. Polecam stronę o systemie edukacji gdzie można też znaleźć artykuł o najlepszych uczelniach w Polsce. https://rodzina.szkola.pl/ Może Tobie - osobie początkującej, przyda się nieco wsparcia.
Odpowiedz
#5
Wszystko zależy od tego jak podejdziemy do tego studiowania.
Odpowiedz
#6
Jest o kryptowalutach i bitcoinach artykuł sami zobaczcie, wszystko fajnie wyjaśnione Smile https://kopaniebitcoin.pl/crypto-profit/
Odpowiedz
#7
Ja osobiście uważam, że warto. Zwłaszcza, jeśli wybierzemy kierunek, który naprawdę nas interesuje. Tak naprawdę studia wyższe otwierają przed młodym człowiekiem wiele furtek, które w przeciwnym razie byłby zamknięte. Sądzę, że warto chociaż spróbować i zobaczyć, czy studiowanie jest dla Was Smile
Odpowiedz
#8
(03-21-2016, 03:44 AM)SzalonySzaman napisał(a): Tak się właśnie zastanawiam, czy w ogóle warto jest studiować. Pytam dlatego, iż w wielu przypadkach szkoła daje tylko papier i nic więcej, żadnego praktycznego przygotowania do zawodu. Skoro tak jest to czy jest sens wydawać kasę na coś, co poza papierkiem nie daje nam żadnej korzyści?

Oczywiście, że warto, a nawet i trzeba. Są zawody jak fizjoterapia gdzie studia są po prostu wymagane. Na http://mum.edu.pl/studia-jednolite-magis...joterapia/ jest dostępna oferta edukacyjna Mazowieckiego Uniwersytetu Medycznego. Pozyskiwanie wiedzy i nauka jest bardzo ważna na każdym etapie życia człowieka. Dziwne pytanie, czy nauka jest potrzebna.
Odpowiedz
#9
Myślę, że warto jednak tylko wtedy kiedy wiemy jaki zawód nas interesuje i co chcielibyśmy robić w życiu. Ja zawsze chciałem pracować przy transporcie, organizacji takich przejazdów, a czasami nawet samodzielnie siąść za kółkiem tira, dlatego zdecydowałem się na logistykę w biznesie na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu http://www.ue.wroc.pl/wydzial_ne/8658/sp...ie_ii.html studia bardzo ciekawe, dużą dawka wiedzy, konkretnych wskazówek i też zajęcia, które przede wszystkim mnie nie nudziły. Dobrze wspominam ten czas i co ważne szybko znalazłem odpowiednie stanowisko dla mnie.
Odpowiedz
#10
Jeśli masz możliwość studiowania jakiegoś kierunku, który Cię naprawdę interesuje to dlaczego tego nie robić? Studia, ze względu na wiedzę oraz aspekt socjalny to jednak doskonały wybór. Uczysz się nie tylko teorii, ale też umiejętności miękkich.
Poza tym, teraz jest o wiele łatwiej, niż kiedy ja studiowałam. Choćby ten portal: https://notatek.pl/ , na którym opublikowanych jest szereg ciekawych opracować, referatów, notatek, które ułatwiają studiowanie wymarzonego kierunku zaocznie. Ja nie miałam dostępu do tego typu pomocy!
Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Silnik Mybb   MasterStyle By Wojtas (Krugerz)
Polskie tłumaczenie     Mybboard.pl