• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kuchnia dietetyczna
Witam, od niedawna zacząłem się odchudzać pod okiem pana Aleksandra Sajdaka z poradni dietetycznej http://www.poradniaikar.pl/ działającej u mnie w Bielsku-Białej i szczerze wam powiem, że skorzystanie z porad dietetyka jest dużo lepszym rozwiązaniem niż np. catering dietetyczny. Pan Aleksander nauczył mnie na nowo podejścia do odżywiania, przez co wiem, że nawet po zakończeniu naszej współpracy będę umiał sam przygotować zdrowe i odżywcze posiłki bez obawy o efekt jo-jo. Wielu z nas zapomina, że dieta zaczyna się w głowie i rezygnuje z dalszego dbania o siebie po osiągnięciu wymarzonego efektu a stąd krótka droga do przytycia i powrotu do poprzedniej wagi. Na szczęście, przy współpracy z panem Aleksandrem nauczyłem się jak komponować składniki i bardziej zrozumiałem swój organizm i jego potrzeby, dlatego teraz sam eksperymentuję w kuchni, w oparciu o dietetyczne przepisy, które dostosowuję do moich indywidualnych predyspozycji.
Odpowiedz
Tata, a Marcin powiedział, że..
Również jestem zdania, że bycie pod okiem dobrego specjalisty dietetyka jest niezwykle istotne. Bez odpowiedniej diagnostyki i wywiadu nie da się ustalić diety, która będzie dla nas zdrowa i jednocześnie pomagała przy zrzuceniu kilku kilogramów. Moja dietetyczka przed ułożeniem jadłospisu dla mnie, zleciła mi badania na nietolerancje pokarmowe (zobacz więcej). Coś ją zaniepokoiło i miała nosa. Dopiero po odstawieniu kilku produktów, mój stan zdrowia zdecydowanie się polepszył.
Odpowiedz
Znajoma dietetyk z livediet24 też mi ostatnio robiła test na nietolerancję i okazało się że mam alergię na gluten.
Odpowiedz
A macie może jakieś przepisy bezglutenowe? Zrobiłem sobie testy na nietolerancję i okazało się, że muszę wyrzucić produkty zawierające gluten z diety. Zanim wybrałem się na testy sporo pomogła mi strona eurolinefood.pl. Dużo przydatnych informacji, które pomogły mi w podjęciu decyzji o wybraniu się na testy.
Odpowiedz
Faktycznie dietę najlepiej rozpocząć pod okiem specjalisty. potem można już samemu działać. Ale na początku ważna jest wiedza, której wiele osób nie ma. I wsparcie od kogoś "z zewnątrz", kto będzie monitorował nasze sukcesy. Ja tak zrobiłam, a po jakimś czasie już sama kombinowałam z przepisami i z zamiennikami. I wyszło mi to na dobre, bo poznałam mnóstwo nowych ciekawych przepisów. Nauczyłam się nowych smaków, poprawiłam wyniki badan, które nie były najlepsze. No i oczywiście schudłam. Wprawdzie to nie koniec mojej drogi, ale cieszę się, że w ogóle podjęłam takie wyzwanie Smile
Odpowiedz
A jakiego oleju Waszym zdaniem powinno się w takiej dietetycznej kuchni używać? Przeglądam sobie różne zdrowe oleje na stronie https://jawo2008.pl/oleje i tak się właśnie zastanawiam nad tym... jak sądzicie, czy olej kokosowy będzie dobrym wyborem?
Odpowiedz
To prawda, że zbilansowana dieta to coś fantastycznego, szczególnie, kiedy zależy Wam na takich wartościach, jak zdrowy tryb życia i dobre zdrowie!
Ja ostatnio zaczytuję się o diecie pudełkowej opartej na konkretnych wytycznych: https://jakiepudelko.pl/blog/fit-posilki...-mind.html , które można stosować, aby zapobiegać, bądź minimalizować ryzyko wystąpienia niektórych chorób, jak na przykład cukrzyca. Dla mnie to niezwykle ważne, że można taka dietę zamówić i mieć pewność, że odżywiam się zdrowo!
Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Silnik Mybb   MasterStyle By Wojtas (Krugerz)
Polskie tłumaczenie     Mybboard.pl