• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Jaki biznes otworzyć?
#1
Marzę o tym, aby się uniezależnić finansowo i zacząć pracę na własny rachunek. Jaką firmę otworzyć?
Odpowiedz
Tata, a Marcin powiedział, że..
#2
Aby zacząć zarabiać na własny rachunek dobrym pomysłem jest utworzenie punktu kurierskiego kurier franczyza Franczyza jest bardzo korzystna dla takich osób, gdyż nie wymaga dużej wiedzy, znajomości czy nakładów finansowych. Marka jest znana i pomaga w prowadzeniu biznesu. Dużym plusem jest też jej popularność, dzięki czemu można mieć dużo klientów.
Odpowiedz
#3
Bez względu na to jaki biznes otworzysz, pamiętaj o tym aby zadbać o dobry outsourcing księgowy. Ja wstępnie rozglądałam się za różnymi ofertami i zdecydowanie najlepiej z nich wszystkich wychodzi oferta od GLC https://www.glc.pl/uslugi/ksiegowosc/ . Tym bardziej, że mamy pewność że nasza księgowość powierzona jest specjalistom w swoim fachu.
Odpowiedz
#4
Jak już otworzysz własną firmę to nie zapomnij o jej stałym rozwoju - bez tego ani rusz Rolleyes Na pewno pomoże Ci w tym mocno optymalizacja procesów, o której możesz sobie poczytać na stronie http://www.twojeinnowacje.pl/optymalizac...iebiorstwa. Może ona wpłynąć na przyspieszenie wszelkich działań oraz na ograniczenie kosztów w firmie  Biggrin A coś takiego przyda się bez wątpienia od samego początku ;)
Odpowiedz
#5
Jasne, że tak, ten kto stoi w miejscu ten na prawdę się cofa. Konkurencja nie śpi więc musicie się rozwijać. Ale zanim na to postawicie to musicie odpowiednio się wyposażyć żeby dobrze funkcjonować w firmie. Zapewne będziecie musieli zakupić kasę fiskalną, to jest w wielu firmach podstawa wystawiania rachunków. Jeżeli jesteście z Warszawy i okolic ten sklep https://kasywwl.pl/male-mobilne/121-posnet-ergo.html i konkretny model powinien was zainteresować. Jest to właśnie firma z Warszawy i u nich dostaniecie gratis fiskalizacje i szkolenie ;)
Odpowiedz
#6
A może biuro podróży? Mniejsze, kameralne często mają większe wzięcie niż wielkie sieci. O ile z noclegami nie ma problemu o tyle bardzo ważne jest znalezienie profesjonalnej firmy przewozowej. Wpisując w internecie "przewozy autokarowe dla biur podróży" pewnie pojawi się mnóstwo ofert, trzeba jednak wyłuskać te najlepsze. Przede wszystkim trzeba patrzeć na flotę pojazdów - jeżeli są same stare pojazdy to już na starcie odpuszczajmy. Powinny nas interesować floty nowoczesnych i komfortowych autokarów, bo ten element podróży często też jest przez podróżnych przypominany.
Odpowiedz
#7
Podczas dezydowania o założeniu własnej firmy warto również zastanowić sie nad rodzajem księgowości. Wydaje mi się że nie warto zlecać jej firmie zewnętrznej bo to za duży koszt. Polecam współpace z platformą finansową https://wfirma.pl/ która zajmuje się księgowością małych czy też dużych firma. A ty oszczędzisz mnóstwo pieniędzy.
Odpowiedz
#8
Warto mieć pod kontrolą wszystkie wydatki i tam gdzie się da oszczędzać... m.in. na materiałach do drukarki http://www.tanie-tusze.net/494-mlt-d204
Odpowiedz
#9
Niestety nie ma złotego środka, który by Ci pomógł odpowiedzieć na pytanie jaki biznes otworzyć, jest wiele czynników jakie należy poważnie przeanalizować przede wszystkim to gdzie mieszkasz i jak mocno wierzysz w swój pomysł bo jak się poddasz na początku, który jest zawsze trudny to nie będzie sukcesu, ja już miałem problem przy samym otwarciu szczególnie ze złożeniem odpowiednich papierów, ale z polecenia dostałem namiar na https://www.mala-firma.pl/ i naprawdę poszło już wszystko bardzo łatwo, jak będziecie już zakładać firmę to warto zobaczyć tam jest wszystko opisane krok po kroku, ja się nie poddaję
Odpowiedz
#10
Oczywiście bardzo fajnie, że odważyłeś się na to, żeby otworzyć swoją firmę. Jednak grunt to teraz mieć dobre przygotowanie w najróżniejszych zakresach. A największe znaczenia mają tutaj kwestie prawne. Istotnej jest to, żeby firma działała zgodnie z prawem. Dlatego na pewno o wiele łatwiej będzie ci stworzyć odpowiednie dokumenty współpracując z firmą DPO Audyt https://dpoaudyt.com.pl . Oni nakierują Cię co zrobić? Jak usprawnić firmę i przygotować ją, żebyś był bezpieczny.
Odpowiedz
#11
(11-18-2018, 08:19 AM)mczay napisał(a): Marzę o tym, aby się uniezależnić finansowo i zacząć pracę na własny rachunek. Jaką firmę otworzyć?

ja otwieram za kilka dni prywatny parking, zainwestowałem w system parkingowy http://www.interparking.pl/pl-PL/Systemy...0parkingu/ i po cichu licze na to, że nie stracę a nawet nieźle zarobię na tej inwestycji. Teraz tak trudno o miejsce parkingowe w centrum miasta, także szansa na zarobek jestBiggrin
Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  
Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Silnik Mybb   MasterStyle By Wojtas (Krugerz)
Polskie tłumaczenie     Mybboard.pl