Bezpłatny webinar dla liderów | 28.05, godz. 13:00

Jak tworzyć organizacje otwarte na osoby z niepełnosprawnościami

Wejdź do Strefy Inspiracji Lidera i zacznij z odwagą budować nową jakość w swojej organizacji

Inkluzywność to dużo więcej niż trend

Tworzenie inkluzywnych organizacji ma wiele wymiarów, a szczególnego znaczenia nabiera, gdy mówimy o włączaniu Osób z Niepełnosprawnościami. To temat, który staje się bardzo popularny, ale nie o popularność tu chodzi, a o realne działania. A te nie są oczywiste. 

Nie wystarczy przystosować budynku i biura technicznie, często problem jest na poziomie mentalnym i kompetencyjnym i nie zależy tylko i wyłącznie od jednej ze stron. 

Podczas tego webinaru porozmawiamy PRAWDZIWIE o tym, jak to wygląda. Do rozmowy zaprosiłam gości, którzy aktywnie działają na rzecz zmiany myślenia i realnej zmiany w organizacjach.

Michał Nowakowski jest twórcą programu mentoringowego “Włącz Uważność”, który przygotowuje biznes do otwarcia się na niepełnosprawność. 

Tomasz Szklarski, Ekspert rynku pracy, w programie jest jednym z Mentorów i zna problemy związane z niepełnosprawnościami bardzo dobrze.

Anna Piotrowska Banasiak, managerka HR w Pandorze, jako Menti w programie  podzieli się swoimi realnymi doświadczeniami i wyzwaniami

To będzie webinar o prawdziwych wyzwaniach, o realiach i o autentyczności. 

Spotkanie to będzie też preludium do Open Forum, które już 13 czerwca stanie się przestrzenią do rozmów o tym, jak rzeczywiście tworzyć i rozwijać biznes inkluzywnie z uważnością na niepełnosprawność.

Jakie tematy poruszymy?

To nie jest webinar, do którego przywykł_ś

W Strefie Inspiracji Lidera wychodzimy poza schematyczną formę „gadającej głowy”. Tworzymy interaktywną przestrzeń, która łączy panel dyskusyjny z udziałem ekspertów oraz dyskusje (chętnych) uczestników w wirtualnych pokojach.

Wierzymy, że dzięki temu weźmiesz dla siebie więcej: bo dostaniesz nie tylko dawkę wiedzy i świeże perspektywy, ale też okazję, by zderzyć swoje myśli, doświadczenia, wyzwania z myślami, doświadczeniami i wyzwaniami innych.

Kiedy?

28.05 o godz. 13:00

Gdzie?

Na bezpłatnej platformie Zoom

Jak?

45 minut panelu + 15 minut dyskusji

Poznaj naszych ekspertów 

Michał Nowakowski

Założyciel Fundacji Fireflies

Od zawsze angażował się w programy społeczne. Studiując na Danish Technical University uczył się tradycyjnego duńskiego tańca aby na balu charytatywnym zatańczyć z Królową Małgorzatą II . Wyjechał do Lizbony aby móc ubiegać się (z powodzeniem) o członkostwo organizacji studenckiej Politechniki Łódzkiej w strukturach BEST – Board of European Students of Technology, której później był prezesem.

Z Politechniką Łódzką związany do dziś wraca tam z wykładami z zarządzania oraz zajęciami skierowanymi na umiejętności „miękkie” . Aktywny członek Stowarzyszenia Absolwentów IFE Politechniki Łódzkiej.

Pracując w korporacji Orange, nie tylko zajmował się swoimi obowiązkami na przykład pełniąc rolę VP IT&N Transformation Europe, ale dzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem prowadząc szkolenia dla młodych managerów, indywidualne i grupowe procesy mentoringowe rozwijające pracowników.

Założył działającą ponad rok organizację 4Ukraine z członkami w Polsce na Ukrainie, Francji, USA i Kanadzie wspierającą naszych wschodnich sąsiadów po napaści Rosji na ich kraj.

Zakładając firmę Fireflies, wiedział że obok komercyjnej działalności powinna mieć ona od samego początku działalność społeczna. Pomysł na nią zrodził się podczas Szczytu H2H w Karpaczu – uruchomienie programu mentoringowego łączącego biznes z osobami z niepełnosprawnościami. Druga edycja programu #WłączUważność koczy się podczas tego OpenForum.

Trzecią edycję programu #WłączUważność zorganizuje ze wspaniałymi ludźmi tworzącymi Fundację Fireflies oraz tymi reprezentującymi partnerów programu . Fundację, której jest jednym z fundatorów.

Tomasz Szklarski

Ekspert rynku pracy

Przedsiębiorca, współzałożyciel Feel Comfort – firmy specjalizującej się w aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnościami oraz Zmotywowani.pl/ENPULSE – platformy saas zajmującej się badaniem poziomu zaangażowania pracowników. 

Społecznie – Prezes Zarządu Fundacji Reaxum. 

Od czerwca 2023 reprezentant Business Centre Clubu w Wojewódzkiej Radzie Dialogu Społecznego województwa mazowieckiego. Autor projektu „Kompas Kariery dla Osób z Niepełnosprawnościami 2023+).

Zaangażowany w projekty edukacji społecznej – autor programu kariery dwutorowej dla sportowców z niepełnosprawnościami „ONi Uczą”.

W swojej działalności skupia się na łączeniu idei CSR-D ze światem biznesu, poprzez pomoc w zrozumieniu i dostosowaniu miejsc pracy do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Anna Piotrowska-Banasiak

Talent Acquisition Manager EE&GBS w PANDORA

Pasjonatka HR z blisko 20-letnim doświadczeniem w tworzeniu i rozwijaniu zespołów rekrutacyjnych i doradczych oraz kierowaniu globalnymi i regionalnymi strukturami odpowiedzialnymi za pozyskiwanie talentów w sektorach Life Sciences, Luxury Retail i SSC. Od 2016 roku członkini kapituły prestiżowego konkursu Pulsu Biznesu “Siła Przyciągania”, promującego najlepsze inicjatywy związane z pozyskiwaniem i przyciąganiem talentów.

webinar jest realizowany we współpracy z fundacją fireflies

zapisz się na webinar

Link do spotkania 28.05 o 13:00 na platformie Zoom otrzymasz w mailu po zapisie.