Agnieszka Kranz

COO Just Join IT

Jest ekspertką od nowych technologii, doświadczonym menedżerem z 10 letnim stażem w polskich i zagranicznych organizacjach, specjalizującym się w szeroko pojętych innowacjach i inwestycjach, a także jednym z założycieli i COO fundacji TeenCrunch – projektu akceleracji talentów nastolatków w obszarze nowych technologii i startupów.

Od paru lat, z pasji do rozwoju innych, zajmuje się mentoringiem startupów (np. w Google for Startups) i wspiera ich rozwój również poprzez coaching ich founderów, będąc certyfikowanym coachem.

Obecnie COO Just Join IT, gdzie odpowiada za rozwój organizacji oraz obszar HR, wspierając CEO w realizacji strategii. Uprzednio szefowała działom innowacji i inwestycji w Ringer Axel Spinger, a jeszcze wcześniej w Grupie Cyfrowego Polsatu, gdzie współtworzyła strategię innowacji w kontekście określonych technologii. W obu organizacjach z sukcesem prowadziła programy akceleracyjne dla startupów, czy wdrożyła kilka programów wewnętrznych ukierunkowanych na budowę wewnętrznego ekosystemu innowacji.

W praktyce wykorzystuje uprzednio zdobyte doświadczenie w zakresie rynku kapitałowego i M&A wyniesione z amerykańskiej, prawniczej firmy doradczej, gdzie miała okazję współpracować przy wprowadzaniu spółek na giełdę lub przy przejęciach z międzynarodowymi bankami inwestycyjnymi, funduszami PE i VC oraz polskimi spółkami giełdowymi (np. Wirtualna Polska).

Z wykształcenia jest prawnikiem i politologiem, a ponadto uzyskała tytuł LLM w zakresie międzynarodowego prawa handlowego (MBA dla prawników). Ukończyła również wiele kursów w tym: studia podyplomowe z zakresu innowacji na SGH, czy szkołę prawa amerykańskiego na Columbia University.

 

W module 2 wspólnie z Karoliną Kołosowską zaprasza do dyskusji na temat:

Generacja Z rewolucjonizuje rynek pracy – jak wpłynie na przyszłość organizacji?