program

Temat przewodni jaki prowadził nas będzie w dyskusjach został wypracowany przez Radę Programową i brzmi:

Przyszłość Technologii. Potęga Świadomości. 

Program Open Forum składa się z IV modułów z których każdy zawiera w sobie:

 • DEBATĘ OTWIERAJĄCĄ (30-40 min) do której zaprosimy ekspertów z różnych dziedzin, prezentujących różne perspektywy danego tematu (mogą być kontrowersyjne). Debata ma na celu pokazać szerszy kontekst i rozgrzać uczestników Open Forum do dalszych dyskusji.
 • DYSKUSJE PRZY STOLIKACH (45 – 50 min) na tematy zaplanowane oraz te, które pojawią się po wysłuchaniu debaty otwierającej. Dyskusje przy stolikach, w małych grupach, facylitowane oraz swobodne, nastawione na wymianę wiedzy.

W trakcie dyskusji można korzystać z bufetów kawowych, odwiedzać stoiska, dołączać do dyskusji które cię interesują lub inicjować swoje tematy.

plan dnia

9:00 – 9:30        Inauguracja

9:30 – 11:30       Moduł 1 –  ŚWIADOMOŚĆ ZMIAN

                        JAK NOWE TECHNOLOGIE ZMIENIAJĄ i BĘDĄ ZMIENIAĆ ŚWIAT, GOSPODARKĘ I RYNEK                                    PRACY.

                         (debata otwierająca + dyskusje przy stolikach)

11:30 – 11:45      PRZERWA

11:45 – 13:45     Moduł 2  ŚWIADOMOŚĆ ROZWOJU
                       PSYCHOLOGIA CZŁOWIEKA A PSYCHOLOGIA SZTUCZNEJ INTELIGENCJI 

                        (debata otwierająca + dyskusje przy stolikach)

13:45 – 14:25    Przerwa lunchowa

14:25 – 16:25    Moduł 3  ŚWIADOMOŚĆ ODPOWIEDZIALNOŚCI

                       SZTUCZNA INTELIGENCJA – CZY MOŻEMY JEJ ZAUFAĆ

                          (debata otwierająca + dyskusje przy stolikach)

16:25 – 16:35    PRZERWA

16:35 – 17:45    Moduł 4 ŚWIADOMOŚĆ WPŁYWU

                       ROLA LIDERÓW PRZYSZŁOŚCI, A MOŻE TERAŹNIEJSZOŚCI?

                                                                     

                        (debata otwierajaca + ćwiczenie językowe)

17:45               Podsumowanie Open Forum

18:00              Zakończenie Open Forum

18:00              Kolacja 

Moduł I - Świadomość zmian

Świadomość Zmian

JAK NOWE TECHNOLOGIE ZMIENIAJĄ i BĘDĄ ZMIENIAĆ ŚWIAT, GOSPODARKĘ I RYNEK PRACY.

PATRON MODUŁU:

 

Tematy debaty:

Moderatorka debaty:

Nel Berezowska-Lewicka

People and Culture Strategist, Up2You Co-founder Strateżka ds. ludzi i kultury, coach, mentorka i przedsiębiorczymi z doświadczeniem w projektowaniu i realizacji strategicznych inicjatyw zmian i transformacji, wspieraniu rozwoju przywództwa i kultywowaniu kultur opartych na wartościach. Nel zdobyła bogate doświadczenie zarządzając strategicznymi funkcjami w obszarze rozwoju ludzi i kultury w międzynarodowych firmach, przechodząc przez okresy restrukturyzacji, fuzje i przejęcia oraz nowe inwestycje. Jako przedsiębiorczyni z powodzeniem uruchamiała przedsięwzięcia, które otrzymały międzynarodowe nagrody i uznanie. Jako konsultantka, jej portfolio projektów obejmuje międzynarodowe firmy, firmy rodzinne i instytucje kultury. Realizuje projekty, które koncentrują się na przekształcaniu systemów zarządzania, organizacji i przywództwa w celu dystrybucji władzy i podejmowania decyzji w całej organizacji, wspierając bardziej elastyczną, zwinną i wydajną strukturę organizacyjną oraz kulturę opartą na wartościach. Jest współzałożycielką UP2YOU – firmy o zasięgu międzynarodowym, która realizuje transformujące programy coachingowe i mentoringowe dla liderów i ich zespołów oraz ARETES Consultants – butiku konsultingowego specjalizującego się w

Proponowane tematy do dyskusji po debacie:

W epoce AI, wielu menedżerów nie ma czasu na krytyczne myślenie o koniecznych zmianach w firmie, uwzględniających czynnik ludzki. Sztuczna inteligencja i automatyzacja rozwiążą za nas szereg problemów, ale nie zwolnią nas z obowiązku wyciągania wniosków z danych, zachowań, faktów, łącząc racjonalne i nieracjonalne “kropki” na naszej mapie myśli. Częsta autorefleksja musi przerodzić się w skuteczne działanie, gdyż zachowania reaktywne w biznesie zmniejszą nasze szanse na sukces firmowy i osobisty.

Nowe technologie i sztuczna inteligencja otwierają drzwi do innowacyjnych rozwiązań, które mają potencjał poprawy jakości życia osób z niepełnosprawnością. Aplikacje, urządzenia i systemy oparte na sztucznej inteligencji mogą wspierać w zakresie komunikacji, mobilności, dostępu do informacji oraz samodzielności. Jednak równocześnie pojawiają się obawy dotyczące ryzyka większego wykluczenia społecznego, jeżeli te technologie nie będą dostępne lub dostosowane do różnych potrzeb osób z niepełnosprawnością.

Który scenariusz jest bardziej prawdopodobny?

Jaki potencjał niosą rozwiązania AI w kontekście włączania osób z niepełnosprawnością?

Na ile rozwiązania AI mogą pogłębiać wykluczenie cyfrowe dla osób z niepełnosprawnością?

 

Chcemy zaprosić Was do dyskusji, podzielić się inspiracjami i poznać Wasz punkt widzenia.

Do zobaczenia!

 

Zapraszam,
Magdalena Dydyszko

mBank

Koniec z edytowaniem tekstów, siedzeniem na nudnych spotkaniach, szukaniem błędów w danych!

Wdrożenie rozwiązań AI ma uwolnić nas od wykonywania żmudnych, niewiele wnoszących – bezsensowych – zadań. W końcu, uff, znajdziemy czas na działania wymagające kreatywności i interakcji międzyludzkiej. Te, które nadają naszej pracy sens. To pociągająca wizja.

Nie wiemy jednak, czy wdrożenie AI nie będzie miało daleko poważniejszych konsekwencji. Według niektórych prognoz, AI już niedługo przestanie być drugim pilotem, który odciąża nas od niechcianych zadań, a przejmie rolę autopilota. Będzie w stanie wykonać za nas nie tylko część prac kreatywnych, a właściwie przejmie nad pracą kontrolę. Będzie przydzielać zadania, dawać feedback i oceniać. Nie pozbawi nas pracy, ale pozbawi nas w pracy sprawczości i poczucia wpływu.

Czy taka praca będzie miała dla nas sens?

Nie wiem, dlatego chciałbym z Wami o tym porozmawiać.

Zapraszam,
dr Bartłomiej Brach

Badacz sensu pracy

Moduł II - ŚWIADOMOŚĆ ROZWOJU

Świadomość Rozwoju

PSYCHOLOGIA CZŁOWIEKA A PSYCHOLOGIA SZTUCZNEJ INTELIGENCJI. 

PATRON MODUŁU

 

Tematy debaty:

Moderatorka debaty:

Joanna Cichosz

Psycholog społeczna, facylitatorka, coach. Od blisko 20 lat pracuje jako doradca w obszarze rekrutacji ​i rozwoju kompetencji przywódczych. Z ARETES Consultants związana od 2003 roku, początkowo jako konsultant rekrutacji, z czasem rozwijając ścieżkę diagnostyczno-rozwojową. Bada kulturę organizacyjną i wspiera organizacje w rozwoju kultury opartej na wartościach. Projektuje również procesy diagnozy kompetencji przywódczych zarówno indywidualne jak i zespołowe (ocena 360 stopni, AC/DC). W Up2You można ją spotkać w roli coacha. Wierzy, że niezależnie od kontekstu, to zawsze na końcu człowiek spotyka drugiego człowieka, więc prowadzone przez nią procesy za azymut mają autentyczność. Wykorzystując metodę facylitacji procesu pomaga zespołom wypracowywać ich unikalne rozwiązania. Mama trójki wspaniałych dzieci, dwóch psów i szczęśliwa żona. Królowa Gór, czyli członkini nieformalnej grupy kobiet zdobywających koronę gór Polski, z których większość posiada kartę dużej rodziny. Na Spotify można znaleźć jej podcast “Na własnej skórze”.   

Proponowane tematy do dyskusji po debacie:

Jasna i ciemna strona mocy badań jakościowych w HR. Dostęp do danych przetwarzanych przez AI jest dziś właściwie na wyciągniecie ręki. Wyzwaniem nie są więc dane, ale to jak badamy i analizujemy.

Jak rozwijać kompetencje badawcze i komunikacyjne, żeby skutecznie pracować z i nad zespołem?

Czego najbardziej potrzeba, a czego brakuje w relacji człowiek-człowiek w badaniach HR?

Masz wrażenie, że współczesne czasy cechują się potężną zmiennością i niepewnością?

Witamy w świecie VUCA.

To jest akronim, który dobrze opisuje obecną rzeczywistość: Volatility (zmienność), Uncertainty (niepewność), Complexity (złożoność) i Ambiguity (niejednoznaczność).

Jak nauczyć się funkcjonować w świecie ciągłych zmian? W czasie naszej dyskusji poruszymy następujące pytania:

 • Jak odnaleźć się jako lider w świecie VUCA?
 • W rozwój jakich kompetencji warto zainwestować?
 • Jakie pytania warto zadać sobie i swoim współpracownikom?
 • Czym powinien cechować się lider przyszłości?

Zapraszam,
Wojciech Kowalewski
CEO Instytutu Rozwoju Złote Jabłko

Rzeczywistość, która nas otacza pełna jest niewiadomych. Kierunek rozwoju technologii i jej wpływu na nas, nasze zespoły i firmy również jest ciągle nieznany. To, co możemy przewidzieć to fakt, że prawdopodobnie przed nami dużo trudnych decyzji i rozmów. Porozmawiajmy zatem o roli komunikacji w tym zmieniającym się świecie.

 • Z jakimi komunikacyjnymi wyzwaniami przyjdzie się mierzyć liderom i liderkom w najbliższych latach?
 • Jak ma się do tego empatia w komunikacji liderskiej? Czy może być kluczem do prowadzenia trudnych rozmów na nieznane nam jeszcze tematy?
 • Na ile dziś liderzy i liderki potrafią komunikować się empatycznie? ‘

 

Na te i inne pytania będziemy szukać odpowiedzi podczas dyskusji, którą z wielką przyjemnością będę miała okazji poprowadzić podczas tegorocznej edycji Open Forum. Zapraszam serdecznie!

Zapraszam,
Paulina Plewczyńska

mBank

Presja, oczekiwania, uzależnienia, ucieczka od swojego JA.

Jak nie dać się sztucznie zwariować w dzisiejszym świecie.

Zapraszam,
Łukasz Piątek

Moduł III - ŚWIADOMOŚĆ ODPOWIEDZIALNOŚCI

Świadomość odpowiedzialności

SZTUCZNA INTELIGENCJA – CZY MOŻEMY JEJ ZAUFAĆ.

Tematy debaty:

Moderator debaty:

Tomasz Plata

VP & Co-Founder AUTENTI Przedsiębiorca, marketer i coach. Z wykształcenia ekonomista, w tym absolwent studiów MBA, przez blisko 20 lat swojej kariery zawodowej związany był z rynkiem mediów. Pracował w RMF FM, Radiu Eska i Grupie Onet. W latach 2008 – 2013 jako dyrektor działu online w TVN SA kreował strategię spółki w obszarze online oraz odpowiadał za jej realizację. Jest twórcą platformy wideo player.pl oraz kilkudziesięciu serwisów internetowych. Od 2013 roku co-founder, a także wiceprezes Autenti – europejskiej platformy do podpisywania dokumentów online i cyfrowej identyfikacji, gdzie odpowiada za marketing, rozwój biznesu oraz HR. Absolwent Szkoły Coachów „The Art & Science of Coaching” (Erickson Coaching International) – specjalizuje się w executive, career i entrepreneur coachingu.

Proponowane tematy do dyskusji po debacie:

Niemal każdego dnia szukamy odpowiedzi na nieoczywiste pytania. Także w biznesie.

Nasze decyzje i działania oddziałują na pracowników, klientów, partnerów biznesowych, społeczeństwo.

Dla nas, temat rozwiązań uwzględniających wątek etyczny w sztucznej inteligencji jest niezwykle aktualny i ważny, bo AI jest obecna również do bankowości. Mamy świadomość, że technologie, które ułatwiają życie naszym klientom i są odpowiedzią na ich oczekiwania, wiążą się z wieloma ryzykami, które już dziś musimy przewidzieć.

Chcemy podzielić się swoimi doświadczeniami i porozmawiać z Wami o tym, z jakimi wyzwaniami etycznymi Wy dziś się mierzycie. Wymieńmy się rozwiązaniami i stwórzmy nowe pomysły.

Zapraszam,
Joanna Sowa

mBank

Rozwój, możliwości, nowe szanse, produktywność, szybkość. Ale jednocześnie też większa samotność, niepewność, brak przewidywalności, obawy, lęki i stres.

 • Czy da się to wszystko pogodzić?
 • Czy da się wziąć to, co wartościowe, i nie upaść pod ciężarem tego, co szkodliwe?
 • Czy jako ludzie jesteśmy gotowi unieść efekty naszych własnych działań?

 

Jeśli te pytania nie są Ci obce to poszukajmy razem odpowiedzi.

Zapraszam,
Dorota Stobiecka

Moduł IV - ŚWIADOMOŚĆ WPŁYWU

Świadomość wpływu

ROLA LIDERÓW PRZYSZŁOŚCI. A MOŻE TERAŹNIEJSZOŚCI?

Tematy debaty:

ModeratorKA debaty:

Q&A

Jaki ma/może być temat zgłoszonej przeze mnie dyskusji

Temat zgłoszonej przez Ciebie dyskusji możesz zgłosić już wcześniej, a może pojawić się w twojej głowie podczas panelu otwierającego.

Poniżej podamy kilka przykładów, ale pamiętaj – fajnie jak to jest temat, który jest dla Ciebie teraz ważny! 

 

 • Pracujecie w firmie nad jakimś programem/rozwiązaniem i możesz chcieć skonfrontować go z innymi – być może są na sali tacy, którzy  też się nad tym zastanawiają, albo już to przerabiali i będą się chcieli podzielić doświadczeniem
 • Zupełnie nie zgadzasz się z tym co usłyszałaś/usłyszałeś – chcesz o tym porozmawiać 
 • Wdrażasz właśnie usługę, która odpowiada na jakąś potrzebę – chcesz to skonfrontować z potencjalnymi odbiorcami
 • Chcesz się podzielić ciekawym case study i zapytać jak inni to robią
 • Podczas panelu usłyszałeś coś co sprawiło, że w Twojej głowie pojawiło się pytanie – to może być temat do dyskusji
 • Macie w firmie problem, który wymaga nieszablonowego rozwiązania – zaproś innych do porozmawiania o tym. 
 • Jest jakiś problem o którym chcesz porozmawiać – zaproś do tej rozmowy innych
 • Jesteś ekspertem w jakimś obszarze i chcesz podzielić się jakimś rozwiązaniem i poznać opinię innych
Czy muszę zgłosić jakąś dyskusję?

Nie. Możesz dołączyć do dyskusji, która Ciebie też interesuje i po prostu wziąć w niej udział.

Czy mogę się tylko przysłuchiwać?

Tak możesz. 

Może potrzebujesz także mniejszej grupy lub kogoś z kim mógłbyś/mógłbyś porozmawiać 1:1 – to też jest OK. 

Otwórz się na to co się wydarza.

Interesuje mnie kilka tematów dyskusji - jak mam wybrać?

Możesz przemieszczać się pomiędzy dyskusjami. 

Podsumowania wszystkich otrzymasz w raporcie podsumowującym. 

Nie mówię po Angielsku

W gronie panelistów mamy gości z zagranicy jednak uczestnicy Open Forum będą mogli skorzystać z tłumaczenia symultanicznego dostępnego na wydarzeniu. 

Panele prowadzone będą po polsku, natomiast anglojęzyczni paneliści będę mieć tłumaczenie oraz  ich wypowiedzi będą tłumaczone.

Od niedawna jestem managerem - czy to dla mnie?

Zarządzasz zespołem? Raportujesz do zarządu? Chcesz to robić dobrze? – Open Forum jest dla Ciebie!

Potrzebuję noclegu. Czy jets jakaś zniżka na pokój w Hotelu Hilton?

Tak. Po zarejestrowaniu się na wydarzenie  na swoim koncie uczestnika znajdziesz link umożliwiający rezerwację miejsca w preferencyjnej cenie. 

Konto uczestnika znajduje się na podstronie bazawiedzy.openforum.com.pl 

Przejdziesz tam przez żółty przycisk na górze strony.