Magdalena Taczanowska

CEO firmy doradczej Świecąc

Liderka z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem zawodowym w branży IT, wiceprezeska i prezeska zarządów firm informatycznych, od 2021 założycielka i CEO firmy doradczej Świecąc. Uczestniczyła w transformacji cyfrowej największych polskich przedsiębiorstw, asystowała w zmianie niezliczonej liczbie ludzi i zespołów. Specjalizuje się w praktycznym i emocjonalnym aspekcie zmiany.

Ukończyła SGH na kierunku zarządzanie i marketing oraz MBA na National Louis University, od 2007 jest certyfikowanym przez ICC coachem i business coachem, jest też certyfikowanym przez Prosci Change Managerem. Od 2013 członkini Stowarzyszenia LiderShe, wieloletnia jego wiceprezeska. Współtwórczyni i wykładowczyni na wyróżnionych przez Financial Times wśród programów Top Executive Education w 2023 studiów Akademia Przywództwa Kobiet na ALK. Od kilkunastu lat działa aktywnie na rzecz kobiet, przewodziła WomenChapter w Microsoft, jest mentorką pro bono m.in. w Vital Voices i Ashoka. Prywatnie mama czterech córek, co jest nieustannym źródłem inspiracji 😊  

Od 2006 roku praktyk, a od 2010  nauczycielka sztuki hawajskiej pracy z ciałem KinoMana w linii Abrahama  Aua’ia Maka’i’ole Kawaii. Wierzy, że życzliwość i uważność zmieniają świat na lepszy, niestrudzenie je praktykuje i zachęca do tego innych.