Rzeszów

TECHNOLOGIA W SŁUŻBIE CZŁOWIEKOWI

Czy my rządzimy technologią, czy technologia nami? Żyjemy w czasach, gdy technologia wiele ułatwia, ale też zabiera nam umiejętności. Skoro zabiera, to czy ich na pewno potrzebujemy? Czego dziś potrzebujemy jako ludzie by współpracować z technologią i wykorzystywać ją na własne potrzeby, ale także na potrzeby biznesu. Gdzie są granice wykorzystani atechnologii i pozwalania jej na wchodzenie w nasze życie. 

Czy technologia naprawdę ułatwia nam życie? Na ile może nam się żyć jeszcze łatwiej? Na co świadomie wykorzystamy czas który zyskamy dzięki sztucznej inteligencji i czego musimy się nauczyć by go znów bezpowrotnie nie stracić. 

W Rzeszowie wraz z gośćmi i uczestnikami spróbujemy odpowiedzieć na następujące pytania:

  • Czy powinniśmy się bać nowych technologii?
  • Czy AI jest szansą czy zagrożeniem?
  • Jak technologia wpływa na nasze codzienne życie?
  • Co daje co odbiera?
  • Jak zmienia biznes – jakie daje korzyści i z jakimi zagrożeniami się wiąże?
  • Jaką rolę w tych procesach odgrywa świadomość?

wSPÓŁORGANIZATOR w rzeszowie

program

8:30    Otwarcie recepcji i wspólna kawa

9:00    Rozpoczęcie Open Forum Local

9:30    Debata otwierająca

10:30   Dyskusje stolikowe

11:30    Podsumowanie dyskusji stolikowych

12:00   Networking

PANELIŚCI Rzeszów

tematy stolikowe

Istotą Open Forum jest aktywny udział w dyskusjach na tematy, które zainteresują KAŻDEGO uczestnika.
Dołączając do Open Forum możesz zaproponować temat dyskusji stolikowej, lub dołączyć do zaproponowanej już przez kogoś dyskusji, która interesuje także Ciebie.

Według raportu Marki osobiste. Ich siła i realny wpływ aż 65% Polaków lepiej ocenia firmy, których liderzy firmują ich usługi swoją twarzą w mediach społecznościowych.

48% konsumentów deklaruje natomiast, że byłaby skłonna zapłacić więcej za produkt lub usługę polecaną przez markę osobistą, którą cenią. Choćby te liczby świadczą o tym, że personal brandig osób zarządzających firmami to nie fanaberia, ale konieczność i obowiązkowy element strategii marketingowych firm.

Zapraszam do dyskusji o tym jak włączać personal branding w komunikację przedsiębiorstwa oraz jak budować i zarządzać wizerunkiem marki osobistej. 

Wojciech Szymański

Prezes Zarządu Ideo Force

Jakie są granice technologii i jakie mają przełożenie na nasze życie? – mini warsztat Metodą Pracy ze Słowem

Zapraszamy na krótki warsztat, który poprowadzi Jolanta Żytkiewicz – doradca, mentor z ponad 30-letnim doświadczeniem, która stworzyła Metodę Pracy ze Słowem. Podczas warsztatu porozmawiamy o tym, gdzie przebiegają nasze indywidualne granice technologii i jak wyglądają granice technologii dla powszechności.

Zastanowimy się nad tym: 

  • jakie są definicje słów: granice, technologia,
  • jaki wpływ ma słowo technologia na nasze codzienne działanie,
  • czy granice są potrzebne? A jeśli tak, to dlaczego i co dają?
  • kiedy granice się przesuwają i dlaczego? 
  • dlaczego warto definiować słowa, zadawać pytania i szukać na nie odpowiedzi.

Zapraszamy!

Jolanta K. Żytkiewicz

Twórczyni Metody Pracy ze Słowem

10 lat temu, Otto Scharmer, starszy wykładowca MIT, twórca i lider zakrojonego na szeroką skalę programu „Transforming Business, Society and Self” podzielił się, że w ciągu najbliższych dekad największy wpływ na nasze życie będą mieć dwa nurty TECHNOLOGIA I ŚWIADOMOŚĆ.

Ta pierwsza jako siła napędowa wszystkich światowych zmian od ekonomii po ekologię, ta druga jako niezwykle potrzebna, komplementarna jakość, dająca szansę innowacjom i przełomom technologicznym podnoszenia jakości życia z troską o zdrowie i bezpieczeństwo naszej Planety i nas.

To w naturalny sposób zaciekawia – jaka potrzebuje być nasza świadomość, żeby coraz bardziej zaawansowana technologia była bezpieczna? Żeby to, co stworzymy tworzyło warunki do godnego życia dla wszystkich różnorodnych form zamieszkujących Ziemię? Na co potrzebujemy zwracać uwagę rozwijając nowe technologie? Od czego nie możemy odwracać oczu? Jaka odwaga jest potrzebna, żeby lukratywność technologicznych projektów nie zdominowała mądrości dbania o równowagę i harmonię w świecie do którego są wprowadzane? Jaka jest w tym rola każdego z nas?

To właśnie będziemy odkrywać i o tym rozmawiać przy stoliku Instytutu Transformującej Obecności.

O technologii i świadomości w skali makro, i przede wszystkim o naszym osobistym wpływie na kształtowanie bezpieczeństwa korzystania z technologii dzięki świadomości i odpowiedzialności

 

Zapraszamy do dyskusji:)

Joanna Maria Zawada

Instytut Transformującej Obecności

Maria Waśko

 

Instytut Transformującej Obecności

W technologii nie ma “human”, ale technologia to narzędzia, których ludzie używają. Zatem użyteczność tych narzędzi może być źródłem wyjątkowego rozwoju “human” właśnie:)

Porozmawiamy:

  • o tym nie czy, lecz jak korzystać z technologii i włączać ją do zarządzania i rozwoju
  • jakie są doświadczenia i wnioski z wdrażania technologii w dużych firmach z całego świata
  • jakie umiejętności warto rozwijać, żeby świadomie i efektywnie korzystać z technologii w byciu liderem

 

Do zobaczenia przy stoliku:)

Korzystając z metody kapeluszy de Bono uczestnicy dyskusji przeanalizują sytuację, w której strategia organizacji jest tworzona przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji.

W eksploracji różnorodnych głosów i perspektyw posłużymy się 6 stylami zaproponowanymi przez de Bono: obiektywnym, emocjonalnym, krytycznym, konstruktywnym, produktywnym i kontrolującym.

Rozmowa przy stoliku będzie okazją do spostrzeżenia nieoczywistych punktów widzenia oraz odkrywania własnej perspektywy na korzystanie z AI w tworzonych przez nas organizacjach.  

Automatyzacja zmienia sposób, w jaki funkcjonują organizacje, wpływając na codzienną pracę liderów, działów HR i samych pracowników. Kluczowym wyzwaniem staje się nie tylko wdrażanie technologii, ale też zachowanie ludzkiego podejścia w tym procesie. Jak połączyć efektywność automatyzacji z empatią, zrozumieniem i realnym wsparciem dla ludzi?

Spotkanie z Symfonią przy stoliku poświęcone będzie roli technologii w budowaniu synergii między działami HR, liderami zespołów a pracownikami. Wspólnie zastanowimy się, jak automatyzacja może wspierać:

  • efektywne zarządzanie talentami,
  • wzmocnienie efektywności,
  • poprawę komunikacji i relacji w zespołach,
  • rozwój kultury organizacyjnej,
  • zachowanie równowagi między technologią a indywidualnymi potrzebami człowieka.

 

Jakie tematy powinny postaramy się omówić:

  • HR i technologia: Jak wykorzystać narzędzia cyfrowe, aby odciążyć działy HR, jednocześnie zwiększając personalizację i troskę o pracowników?
  • Rola lidera: Jak liderzy mogą pełnić rolę “łącznika” między HR a pracownikami, wzmacniając zaufanie i zaangażowanie w zespołach?
  • Perspektywa pracownika: Jak automatyzacja może wspierać codzienną pracę, rozwój i dobrostan pracowników?
  • Pułapki technologii: Czy można ulec nadmiernej mechanizacji procesów, która może prowadzić do dehumanizacji relacji w organizacji?

 

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą wspierać rozwój technologiczny HR w swoich firmach, do udziału w tej interaktywnej i inspirującej dyskusji!

Rafał Gawroński

Ekspert Symfonia

 

dla kogo?

Do udziału w Open Forum w szczególności zapraszamy liderów i managerów — tych którzy potrzebują widzieć więcej i patrzeć dalej, czyli:

korzyści  z udziału

Istotą Open Forum jest aktywny udział w dyskusjach na tematy, które zainteresują KAŻDEGO uczestnika.
Dołączając do Open Forum możesz zaproponować temat dyskusji stolikowej, lub dołączyć do zaproponowanej już przez kogoś dyskusji, która interesuje także Ciebie.

partnerzy Open Forum Local 2024

współorganizatorzy lokalni

Partnerzy główni

Partnerzy lokalni

Patroni medialni

Dodaj tu swój tekst nagłówka