Łódź

BIZNES, TECHNOLOGIA, CZŁOWIEK. ŚWIADOMOŚĆ ZMIAN

Łódzkie wydarzenie będzie nietypowe bo obok formatu Open Forum pojawi się Biznes Mixer organizowany od tal przez Łódzką Specjalną Strefę Ekonomiczną. Będzie to zatem okazja do wymiany doświadczeń, pogłębiania tematów, ale także poznania jeszcze większej liczby ludzi biznesu. 

Wydarzenie popołudniowe z dwoma panelami tematycznymi, sesją dyskusji tematycznych i sesją Biznes Mixer.

Panel 1. Innowacje technologiczne, a biznes w procesie zmian. 

Od wieków trwa dyskusja o tym co było pierwsze – jajko czy kura? A gdy dziś patrzymy na technologię i biznes to możemy zastanowić się co tak naprawdę z czego wynika – czy rozwój biznesu wynika z rozwoju technologii czy rozwój technologii wynika z potrzeb biznesu? Czy istnieje granica tych zmian i innowacji? Czy zawsze są one odpowiedzią na realne potrzeby? Czym dzisiaj są innowacje i jak realnie przekładają się na biznes?

Bo może innowacją dziś jest prosty i klarowny styl zarządzania. Może jest nią dostrzeżenie człowieka zarówno w pracowniku jak i managerze i liderze. Może innowacją jest upraszczanie i definiowanie gdzie leży granica pomiędzy tym co ludzkie a co technologiczne. 

W tym module poszukamy odpowiedzi na następujące pytania:

  • Czym dzisiaj są innowacje i czy możemy je sprowadzać tylko do technologii
  • Co dzisiaj jest gwarantem sukcesu firm? Nowoczesne technologie czy jednak innowacyjne modele zarządzania i ludzie?
  • Co sprawia, że firmy działają odważnie i wyprzedzają konkurencję
  • W jakich obszarach zastosowanie innowacyjnych technologii powoduje największe zmiany?
  • Gdzie leży granica pomiędzy technologią a rolą człowieka?

 

Panel II – Świadome przywództwo w obliczu zagrożeń mental health –  zmęczenia, depresji i lęku. 

Świadomi liderzy nie mogą dzisiaj bagatelizować zagrożeń mental health. O ile wielu z nich pamięta o pracownikach to równocześnie bardzo często zapomina o sobie. W obliczu niepokojących trendów i zjawisk właśnie zmęczenie, depresja i lęk są tymi, które w bardzo dużym stopniu zaburzają efektywność działań biznesowych. Wspólnie z zaproszonymi gośćmi w tym module popatrzymy na zdrowie i odporność psychiczną przez pryzmat konkretów. Będziemy rozmawiać o efektywności, wynikach i zarządzaniu z perspektywy tego, co bardzo mocno je blokuje. Dzisiaj rozmowa o zdrowiu psychicznym jest tematem biznesowym. Bardzo ważnym. Bez uświadomienia sobie zagrożeń i roli człowieka w ich niwelowaniu, korzystanie z pełnego potencjału jaki mamy do dyspozycji nie będzie możliwe. 

Podczas modułu wraz zaproszonymi gośćmi poszukamy odpowiedzi na następujące pytania:

  • Jakich kompetencji i narzędzi potrzebują dziś liderzy aby świadomie zarządzać zdrowiem psychicznym w organizacji?
  • Czy w biznesie, który kieruje się zyskiem jest miejsce na zajmowanie się zdrowiem psychicznym ludzi?
  • Jak zmęczenie wpływa na zdrowie psychiczne i produktywność?
  • Czy odczuwanie niepokoju i lęku służy efektywności biznesowej?
  • Gdzie lider ma postawić granicę  pomiędzy stanowczością i empatią, kiedy nawiguje trudną sytuacją w swoim zespole?

wSPÓŁORGANIZATOR w łodzi

Program

PANELIŚCI Łódź

tematy stolikowe

Istotą Open Forum jest aktywny udział w dyskusjach na tematy, które zainteresują KAŻDEGO uczestnika.
Dołączając do Open Forum możesz zaproponować temat dyskusji stolikowej, lub dołączyć do zaproponowanej już przez kogoś dyskusji, która interesuje także Ciebie.

Sztuczna Inteligencja (AI) zyskuje na znaczeniu w działach HR, wspierając organizacje w optymalizacji rekrutacji, zarządzania talentami, i utrzymania pracowników. Podczas tej rozmowy networkingowej uczestnicy będą mieli okazję wymienić się doświadczeniami i spostrzeżeniami na temat innowacyjnych zastosowań AI w HR. Omówimy, w jaki sposób AI usprawnia procesy decyzyjne, wpływa na zaangażowanie pracowników oraz wspiera kulturę organizacyjną. Przyjrzymy się też wyzwaniom i etycznym aspektom wdrażania AI w zarządzaniu ludźmi.

Co chcemy omówić w trakcie dyskusji:

  1. Wprowadzenie do tematu AI w HR – krótka prezentacja głównych możliwości i trendów w wykorzystaniu AI w obszarze HR, wraz z przykładami z rynku.
  2. AI w rekrutacji i onboarding’u – dyskusja na temat automatyzacji selekcji kandydatów, prowadzenia wywiadów wstępnych oraz dostosowania procesów wdrożenia nowych pracowników.
  3. Zarządzanie talentami i rozwój pracowników – omówienie narzędzi wspierających identyfikację potencjału, planowanie ścieżek kariery i personalizowane rekomendacje szkoleniowe.
  4. AI w analizie zaangażowania i doświadczenia pracowników – analiza sposobów, w jaki AI może wpływać na lepsze zrozumienie potrzeb pracowników, monitorowanie satysfakcji i minimalizowanie ryzyka odejść.
  5. Etyka i wyzwania związane z AI w HR – przegląd wyzwań związanych z prywatnością, transparentnością algorytmów i potrzebą utrzymania bezstronności w decyzjach AI.

 

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką technologii AI do aktywnego udziału w tej inspirującej dyskusji!

Rafał Gawroński

Ekspert Symfonia

Statystyki zdrowia psychicznego w Polsce nie napawają optymizmem. Szacuje się, że obecnie częściej niż co czwarty Polak boryka się z jakimś problemem natury psychicznej. Liderzy coraz częściej w swoich zespołach mogą mieć osoby, które doświadczają np. z depresji, napadów lęku czy myśli samobójczych. Jednocześnie aż 70% menedżerów przyznaje się do wyzwań w efektywnym wspieraniu dobrostanu swoich zespołów, wskazując na niedostatek kluczowych umiejętności, które umożliwiają sprawne reagowanie na sytuacje kryzysowe w zespole (źródło: Deloitte).

Tylko 21% pracowników uważa, że ich pracodawca w pełni dba o ich samopoczucie psychiczne (źródło: ADP).

Coraz częściej pracownicy oczekują od swoich liderów umiejętności rozmowy o zdrowiu psychicznym w miejscu pracy.

Czy to oznacza, że współczesny lider ma stać się również specjalistą od zdrowia psychicznego?

I co właściwie to oznacza?

Zapraszamy wszystkich do dyskusji na temat przywództwa w kontekście zdrowia psychicznego, wspólnie spróbujemy odpowiedzieć na pytania: 

  • Jakie zachowania lidera wspierają i sabotują zdrowie psychiczne pracowników?
  • Jak wygląda podział odpowiedzialności organizacji/hr/liderów za kwestie zdrowia psychicznego? Gdzie kończy się odpowiedzialność lidera za zdrowie psychiczne?
  • Z jakim ryzykiem wiąże się niepodejmowanie przez lidera zdrowia psychicznego lub nieumiejętność zarządzenia kryzysem zdrowia psychicznego pracownika?
  • Jak powinny zmieniać się programy rozwojowe dla liderów w kontekście uwrażliwiania ich na zdrowie psychiczne?
  • Jak mówić o zdrowi psychicznym w organizacji?

 

Zapraszamy do dyskusji

Patrycja Woszczyk

Ekspertka HumanPower

Ewa Ambroziak

Ekspertka HumanPower

  • Czy wypalony pracownik to szansa dla organizacji na pozbycie się go i zastąpienie nowym?
  • Czy może zagrożenie spadku efektywności, które spowoduje straty?
  • Jak wypalenie zawodowe widzą pracodawcy, a jak sami wypaleni?
  • Co daje ten trudny moment osobom wypalonym, a co firmom, w których pracują.

 

W dyskusji chcę porozmawiać o temacie wypalenia bez tabu, o tym co w nim trudne, co wymagające, co wstydliwe, a co daje szansę na nową jakość życia. 

Porozmawiajmy, czy i jak zapobiegać wypaleniu zawodowemu.

 

Zapraszam do dyskusji

Anna Majczyk-Zawada

Stacja Ajurweda

Przewodzenie zmianom weszło w nowy, narzędziowy wymiar. HR wybiera, porównuje systemy, które mają służyć wszystkim osobom w organizacji, przekonuje nieprzekonanych – zarówno na poziomie decydentów, jak i końcowych użytkowników.

Podczas tych krótkich warsztatów zmapujemy procesy HR z dostępnymi na rynku narzędziami do ich automatyzacji.

Wypracujemy także argumentację, która pomoże skutecznie wdrażać nowoczesne rozwiązania w obszarze HR nawet tam, gdzie nie ma na to budżetu.

Czy są technologie, które wspierają różnorodność i inkluzywność? Czy mogą dehumanizować organizację? Granice automatyzacji w zarządzaniu różnorodnością i rola Lidera w kształtowaniu zespołu

W dobie rosnącego wykorzystania technologii zastanowimy się czy istnieją narzędzia wspierające zarządzanie różnorodnością i inkluzywnością (D&I)? Istotne będzie określenie granic automatyzacji tych procesów, zachowanie ludzkiego wymiaru w relacjach zawodowych, w tym w pracy z osobami z grup marginalizowanych, oraz podkreślenie roli Lidera.

Podczas rozmów poszukamy odpowiedzi na kluczowe pytania:

  • W jakich obszarach zarządzania różnorodnością technologie, mogą dostarczyć Liderom niezbędnych danych do budowania inkluzywnego środowiska pracy?
  • Jakie procesy w ramach D&I mogą zostać zautomatyzowane bez ryzyka dehumanizacji, a które wymagają osobistego podejścia Lidera?
  • W jakich przypadkach technologia może wspierać Liderów w zachowaniu autentycznego kontaktu?
  • Jakie dane i rekomendacje mogłoby dostarczyć narzędzia technologiczne, by organizacje lepiej rozumiały potrzeby pracowników z grup marginalizowanych?

 

Serdecznie zapraszam do refleksji nad granicami automatyzacji w zarządzaniu różnorodnością i inkluzywnością oraz nad sposobami, w jaki sposób narzędzia i technologie mogą wspierać Liderów w realizacji autentycznych działań na rzecz D&I!

Magdalena Dydyszko

Ekspertka Feel Comfort

 

dla kogo?

Do udziału w Open Forum w szczególności zapraszamy liderów i managerów — tych którzy potrzebują widzieć więcej i patrzeć dalej, czyli:

korzyści  z udziału

Istotą Open Forum jest aktywny udział w dyskusjach na tematy, które zainteresują KAŻDEGO uczestnika.
Dołączając do Open Forum możesz zaproponować temat dyskusji stolikowej, lub dołączyć do zaproponowanej już przez kogoś dyskusji, która interesuje także Ciebie.

Inwestycja

347 zł – cena zawiera 23% VAT

Istnieje możliwość zakupienia większej ilości biletów. W tym celu zapraszamy do kontaktu mailowego hello@openforum.com.pl—>  hello@openforum.pl 

partnerzy Open Forum Local 2024

współorganizatorzy lokalni

Partnerzy główni

Partnerzy lokalni

Patroni medialni

Dodaj tu swój tekst nagłówka