Maria Dąbrowska-Jędral

Centrum Rozwoju Relacji DROGA

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na Wydziale Lekarskim. Współpracuje z ośrodkami w Stanach Zjednoczonych, z The Connections Center w Houston oraz z The HANDLE Institute w Kalifornii. Sprowadziła do Polski dwie metody pracy z osobami w spektrum autyzmu Program RDI® (Relationship Development Intervention), czyli Program Rozwoju Relacji oraz Program HANDLE® (Holistic Approach to NeuroDevelopment and Learning Efficiency), czyli Holistyczne podejście do Neurorozwoju oraz Efektywnego Uczenia się. O każdej z tych metod przetłumaczyła książkę. 

Współzałożycielka Fundacji Rozwiązać Autyzm. Wykładowczyni TEDx.

Szkoleniowiec i trenerka metod wsparcia osób autystycznych w oparciu o szacunek i empatię. Propagatorka wiedzy na temat spektrum autyzmu wśród rodziców oraz specjalistów. Prywatnie matka trójki dzieci, w tym dorosłego mężczyzny w spektrum autyzmu.

W codziennej pracy z osobami w spektrum autyzmu i ich rodzinami stawia pytania, kwestionuje stereotypy, szuka rozwiązań w oparciu o potrzeby człowieka. Nieustająco zachwyca się złożonością układu nerwowego i ludzkiej natury. Jej ulubione pytania brzmią: „Czego jeszcze nie widzę?” oraz „Co jeszcze jest możliwe?”. Inspiruje innych do patrzenia szerzej, głębiej, dalej.