Michał Nowakowski

Założyciel Fundacji Fireflies

Od zawsze angażował się w programy społeczne. Studiując na Danish Technical University uczył się tradycyjnego duńskiego tańca aby na balu charytatywnym zatańczyć z Królową Małgorzatą II . Wyjechał do Lizbony aby móc ubiegać się (z powodzeniem) o członkostwo organizacji studenckiej Politechniki Łódzkiej w strukturach BEST – Board of European Students of Technology, której później był prezesem.

Z Politechniką Łódzką związany do dziś wraca tam z wykładami z zarządzania oraz zajęciami skierowanymi na umiejętności „miękkie” . Aktywny członek Stowarzyszenia Absolwentów IFE Politechniki Łódzkiej,.

Pracując w korporacji Orange, nie tylko zajmował się swoimi obowiązkami na przykład pełniąc rolę VP IT&N Transformation Europe, ale dzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem prowadząc szkolenia dla młodych managerów, indywidualne i grupowe procesy mentoringowe rozwijające pracowników.

Założył działającą ponad rok organizację 4Ukraine z członkami w Polsce na Ukrainie, Francji, USA i Kanadzie wspierającą naszych wschodnich sąsiadów po napaści Rosji na ich kraj.

Zakładając firmę Fireflies, wiedział że obok komercyjnej działalności powinna mieć ona od samego początku działalność społeczna. Pomysł na nią zrodził się podczas Szczytu H2H w Karpaczu – uruchomienie programu mentoringowego łączącego biznes z osobami z niepełnosprawnościami. Druga edycja programu #WłączUważność koczy się podczas tego OpenForum.

Trzecią edycję programu #WłączUważność zorganizuje ze wspaniałymi ludźmi tworzącymi Fundację Fireflies oraz tymi reprezentującymi partnerów programu . Fundację, której jest jednym z fundatorów.