Jacek Pastuszka

Praktyk zarzadzania, z ponad 30-letnim doświadczeniem w dużych międzynarodowych organizacjach.

Przez ostatnie szesc lat był wiceprezesem zarządu Grupy Carlsberg, odpowiadając za region Europy Zachodniej. Przez ponad polowe kariery zawodowej pelnil funkcje Dyrektora Generalnego; w czterech dużych firmach, w trzech krajach i dwóch branżach. Był pierwszym Polakiem na stanowisku prezesa czolowych firm konsumenckich w Norwegii (Ringnes) i w Rosji (Baltika). Mieszkal i pracowal w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Norwegii, Rosji, Danii i Polsce.

Karierę zawodową rozpoczął na początku lat 90-tych w Polsce, w dziale sprzedaży firmy Procter & Gamble, a po kilku latach dołączył do zespołów klienckich odpowiadających za relacje z sieciami Walmart (w USA) i Tesco (w Wielkiej Brytanii). Na początku kolejnej dekady został szefem sprzedaży firmy Danone w Polsce i krajach bałtyckich, a następnie był prezesem Amplico AIG Life i Carlsberg Polska.

Na początku 2022 roku zakończył działalność operacyjna, wrócił do kraju i aktywnie dzieli się swoimi doświadczeniami jako mentor, doradca, członek rad nadzorczych i wykładowca MBA.